NE OFROJMË PRODUKTE TË LARTË

Produktet e veçuara

 • Shtylla armature Hrb355 Hrb400 Hrb500 8mm 10mm 12mm 14mm 16mm Shirit me shirit Shirit i deformuar

  Rebar

  Klasifikimi Shufra e çelikut me shirita të mbështjellë të nxehtë ndahet në tre klasa: HRB335 (grada e vjetër është 20MnSi), klasa e tretë HRB400 (shkalla e vjetër është 20MnSiV, 20MnSiNb, 20Mnti) dhe klasa e katërt HRB500.Ekzistojnë dy metoda klasifikimi të përdorura zakonisht për shufrat përforcues: njëra është klasifikimi sipas formës gjeometrike, dhe tjetra është klasifikimi ose klasifikimi sipas formës së prerjes tërthore të shufrave tërthor dhe ndarjes së shufrave.Lloji II. Ky klasifikim kryesisht pasqyron...

 • Bakër katodë 99,99%–99,999% Bakër i pastër me cilësi të lartë 99,99% 8,960 g/cbcm

  Bakri katodik

  Bakri katodik në përgjithësi i referohet bakrit elektrolitik Bakri i flluskës (që përmban 99% bakër) është bërë paraprakisht në një pllakë të trashë si anodë, bakri i pastër bëhet në një fletë të hollë si katodë dhe tretësira e përzier e acidit sulfurik dhe bakrit. sulfati përdoret si elektrolit.Pas elektrifikimit, bakri shpërndahet nga anoda në jone bakri (Cu) dhe lëviz në katodë.Pas arritjes në katodë, fitohen elektrone dhe bakri i pastër (i njohur edhe si bakri elektrolitik...

 • Furnizuesi i fabrikës Rrezë çeliku H të tipit H Astm A36 Q345b Rreze H çeliku I-trarë

  Rrezja H

  përshkrimi H-trare është një seksion ekonomik dhe profil me efikasitet të lartë me shpërndarje më të optimizuar të sipërfaqes tërthore dhe raport më të arsyeshëm forcë-peshë.Është emërtuar sepse seksioni i tij kryq është i njëjtë me shkronjën angleze "H".Meqenëse të gjitha pjesët e rrezes H janë të rregulluara në kënde të drejta, rreze H ka avantazhet e rezistencës së fortë në përkulje, ndërtimit të thjeshtë, kursimit të kostos dhe peshës së lehtë në të gjitha drejtimet dhe është përdorur gjerësisht.prezantoni se...

 • Bobina çeliku SS330 SS400 Bobina çeliku e petëzuar me cilësi të lartë

  Spirale çeliku

  Fotot e produktit Sipas përdorimeve të ndryshme, ai mund të ndahet në: çelik formues të ftohtë, çelik strukturor, çelik strukturor automobilistik, çelik strukturor rezistent ndaj korrozionit, çelik strukturor mekanik, cilindra të salduar të gazit dhe çeliku enë nën presion, çeliku i tubacionit, etj. fortësi e lartë, qëndrueshmëri e mirë, përpunim i lehtë dhe saldim i mirë dhe veti të tjera të shkëlqyera, produktet e fletëve të çelikut të mbështjellë të nxehtë të vazhdueshme përdoren gjerësisht në anije, automobila, ura, ndërtim, makina...

 • Astm A192 CD Tub çeliku pa tela me karbon Tub çeliku hidraulik 63,5 mm x 2,9 mm Tub çeliku me cilësi të lartë

  Tub çeliku

  përshkrim Tub çeliku (tub prej çeliku) ka një seksion kryq të zbrazët që është shumë më i gjatë se diametri ose perimetri i çelikut.Sipas formës së prerjes tërthore, ndahet në tuba çeliku rrethor, katror, ​​drejtkëndor dhe në formë të veçantë;sipas materialit, ndahet në tuba çeliku strukturorë të karbonit, tuba çeliku strukturorë me aliazh të ulët, tuba çeliku të aliazhuar dhe tuba çeliku të përbërë;Tuba çeliku për pajisjet termike, industrinë petrokimike, prodhimin e makinerive...

 • Fletë çeliku e petëzuar në nxehtësi astm A36 Ss400 Q235b Fletë pllakë çeliku me karbon 30 mm e trashë Çmimi

  Pjatë çeliku

  përshkrim Bobinat e petëzuara janë bërë nga pllaka (kryesisht pllaka derdhjeje të vazhdueshme) si lëndë e parë, të cilat ngrohen dhe bëhen shirita nga mullinjtë e petëzuar të petëzimit dhe mullinjtë e mbarimit.Shiriti i nxehtë i çelikut nga mulliri i fundit i rrotullimit të petëzimit përfundimtar ftohet në temperaturën e caktuar me rrjedhje laminare dhe mbështillet në një mbështjellje çeliku nga mbështjellësi.Vija e përfundimit (nivelimi, drejtimi, prerja ose prerja e tërthortë, inspektimi, peshimi, paketimi dhe shënjimi, etj.) përpunohet në s...

 • CGC340 CGC400 Bobina çeliku e veshur me ngjyra me cilësi të lartë ppji ppjl Çmimi i shitjes direkte

  Spirale çeliku e veshur me ngjyra

  përshkrim Bobina e veshur me ngjyra është pllakë e galvanizuar e nxehtë, pllakë zinku alumini e galvanizuar e nxehtë, pllakë e galvanizuar dhe nënshtresa të tjera, trajtimi paraprak i sipërfaqes (ç yndyrat kimike dhe trajtimi i konvertimit kimik), në sipërfaqen e veshur me një shtresë ose disa shtresa të veshjes organike, dhe pastaj pas produkte për pjekje.Për shkak të veshura me një shumëllojshmëri të ngjyrave të ndryshme të bojës organike me ngjyrë çeliku pjatë spirale të quajtur, të referuara si spirale me ngjyra të veshura.Aplikimi me rul për veshjen me ngjyra Colo...

 • DX51D mbështjellje çeliku e galvanizuar, e veshur me zink, me fletë çeliku të galvanizuar

  Spirale çeliku e galvanizuar

  përshkrim Për bobinat e galvanizuara, fleta çeliku zhytet në një banjë zinku të shkrirë për të bërë një fletë zinku të veshur në sipërfaqen e saj.Prodhohet kryesisht nga procesi i galvanizimit të vazhdueshëm, domethënë, pllaka çeliku e mbështjellë zhytet vazhdimisht në një rezervuar plating me zink të shkrirë për të bërë pllakë çeliku të galvanizuar;pllakë çeliku e galvanizuar e lidhur.Kjo lloj pllake çeliku prodhohet gjithashtu me metodën e zhytjes së nxehtë, por menjëherë pasi del nga rezervuari, nxehet në rreth 500 ℃ për të formuar një...

Na besoni, na zgjidhni

Rreth Nesh

 • about_ne (3)
 • about_ne (12)
 • about_ne (13)

Përshkrim i shkurtër:

Kunshan Iron & Steel merr gjithmonë si përgjegjësinë e vet zhvillimin e një ekonomie të gjelbër dhe me karbon të ulët, dhe vazhdimisht zgjeron konotacionin e zhvillimit të "pastër, jeshile dhe me karbon të ulët" në industrinë e çelikut.Në vitin 2008, në Gjirin e Bohait u ndërtua një fabrikë modeli jeshil që udhëheq zhvillimin e industrisë botërore të hekurit dhe çelikut, duke u bërë një "bazë demonstrimi" për ndërmarrjet e hekurit dhe çelikut për të përdorur energjinë e pastër.

Merrni pjesë në aktivitetet e ekspozitës

NGJARJE DHE SHOKËT TREGTARE

 • Klasifikimi i serisë dhe aplikimi i aluminit (Pjesa II)
 • Klasifikimi i Serive dhe Aplikimi i Aluminit
 • Çfarë është pllaka alumini?
 • Dallimi midis bakrit elektrolitik dhe bakrit katodik
 • Klasifikimi i serisë dhe aplikimi i aluminit (Pjesa II)

  dy ××× seri dy ××× Seria pllakë alumini: përfaqëson 2A16 (LY16), 2A06 (LY6).dy ××× Seritë e pllakave të aluminit karakterizohen me fortësi të lartë, nga të cilat përmbajtja e bakrit është më e larta, rreth 3-5%.pllaka alumini dy ××× i përket aluminit të aviacionit, i cili nuk përdoret shpesh...

 • Klasifikimi i Serive dhe Aplikimi i Aluminit

  një ××× seri një ××× Pllakë alumini e serisë: 1050, 1060, 1100. Në të gjitha seritë 1 ××× Seria i përket serisë me përmbajtjen më të lartë të aluminit.Pastërtia mund të arrijë më shumë se 99.00%.Për shkak se nuk përmban elementë të tjerë teknikë, procesi i prodhimit është relativisht i thjeshtë dhe ...

 • Byroja Kombëtare e Statistikave: Çmimet lokale të armaturës në Kinë u rritën me 1.9% në fund të shkurtit

  Ngjarjet Konferencat tona më të mëdha dhe ngjarjet kryesore të tregut u ofrojnë të gjithë pjesëmarrësve mundësitë më të mira të rrjetëzimit duke i shtuar vlerë biznesit të tyre.Steel Video Steel Video Konferencat, webinarët dhe intervistat video të SteelOrbis mund të shihen në Steel Video.

 • Çfarë është pllaka alumini?

  Pllaka e aluminit është një lloj materiali alumini.I referohet produkteve të aluminit që rrotullohen, ekstrudohen, shtrihen dhe farkëtohen në pllaka me metodën e përpunimit plastik.Për të siguruar performancën përfundimtare të pllakës, produkti i përfunduar i nënshtrohet pjekjes, trajtimit me tretësirë, zbehjes...

 • Dallimi midis bakrit elektrolitik dhe bakrit katodik

  Nuk ka asnjë ndryshim midis bakrit elektrolitik dhe bakrit katodik.Bakri katodik në përgjithësi i referohet bakrit elektrolitik, i cili i referohet pllakës së trashë të bakrit të parafabrikuar (që përmban 99% bakër) si anodë, fletës së bakrit të pastër si katodë dhe përzierjes së acidit sulfurik dhe copp ...