ОБЕЗБЕДУВАМЕ ВИСОКИ ПРОИЗВОДИ

Избрани производи

 • Арматура Hrb355 Hrb400 Hrb500 8мм 10мм 12мм 14мм 16мм Ребреста шипка Деформирана шипка

  Арматура

  класификација Топло валани ребрести челични шипки е поделена на три степени: HRB335 (старата оценка е 20MnSi), степен трета HRB400 (старата оценка е 20MnSiV, 20MnSiNb, 20Mnti) и степен четири HRB500.Постојат два најчесто користени методи на класификација за армирање на шипки: едната е класификација според геометриската форма, а другата е класификација или класификација според обликот на напречниот пресек на попречните шипки и растојанието меѓу шипките.Тип II.Оваа класификација главно ги одразува...

 • Катоден бакар 99,99%–99,999% Висококвалитетен чист бакар 99,99% 8,960 g/cbcm

  Катоден бакар

  Катодниот бакар генерално се однесува на електролитски бакар Блистер бакарот (содржи 99% бакар) е претходно направен во дебела плоча како анода, чистиот бакар се прави во тенок лист како катода и мешаниот раствор на сулфурна киселина и бакар сулфат се користи како електролит.По електрификацијата, бакарот се раствора од анодата во бакарни јони (Cu) и се движи кон катодата.По достигнувањето на катодата се добиваат електрони и чист бакар (познат и како електролитски бакар...

 • Фабрички добавувач Челик H-тип H-зрак Astm A36 Q345b H-зрак Челик I-зрак

  H-зрак

  опис H-зракот е економичен пресек и високоефикасен профил со пооптимизирана распределба на површината на попречниот пресек и поразумен сооднос сила-тежина.Именуван е затоа што неговиот пресек е ист како англиската буква „H“.Бидејќи сите делови на H-зракот се наредени под прав агол, H-зракот ги има предностите на силна отпорност на свиткување, едноставна конструкција, заштеда на трошоци и мала тежина во сите правци и е широко користен.воведи го се...

 • Челична калем SS330 SS400 Висококвалитетна топловалана челична калем

  Челичен калем

  Слики на производот Според различни намени, може да се подели на: челик за ладно формирање, конструктивен челик, автомобилски конструктивен челик, структурен челик отпорен на корозија, механички конструктивен челик, челик за заварени плински боци и садови под притисок, челик за цевководи итн. висока јачина, добра цврстина, лесна обработка и добра заварливост и други одлични својства, производите од топло континуирано валани челични лимови се широко користени во бродови, автомобили, ...

 • Astm A192 CD Бесшевни јаглеродни челични цевки Хидраулична челична цевка 63,5 mm x 2,9 mm висококвалитетна челична цевка

  Челична цевка

  опис Челичната цевка (цевка изработена од челик) има шуплив пресек кој е многу подолг од дијаметарот или обемот на челикот.Според обликот на напречниот пресек се дели на кружни, квадратни, правоаголни и челични цевки со специјална форма;според материјалот, тој е поделен на јаглеродни челични структурни цевки, нисколегирани челични структурни цевки, цевки од легиран челик и композитни челични цевки;Челични цевки за термо опрема, петрохемиска индустрија, машини ...

 • Топло валан челичен лим astm A36 Ss400 Q235b Лим Јаглероден челичен лим 30мм дебела цена

  Челична плоча

  опис Топловаланите калеми се изработуваат од плочи (главно континуирано леење плочи) како суровини, кои се загреваат и се прават ленти со груби валавници и завршни мелници.Жешката челична лента од последната валавница на завршното валање се лади до поставената температура со ламинарен проток и се намотува во челичен калем со намотката.Завршната линија (нивелирање, исправање, вкрстување или цепење, проверка, мерење, пакување и обележување итн.) се обработува ...

 • CGC340 CGC400 челичен калем обложен во боја Висококвалитетен ppji ppjl Цена за директна продажба

  Боја обложена челична калем

  Опис на производот Боја обложена калем е топло галванизирана плоча, топло поцинкувана алуминиумска цинкова плоча, поцинкувана плоча и други подлоги, предтретман на површината (хемиско одмастување и третман со хемиска конверзија), на површината обложена со слој или неколку слоеви органска облога, а потоа по печење производи за стврднување.Бидејќи обложени со различни бои на органска боја боја челик серпентина плоча именувана, се нарекува боја обложени серпентина.Коло...

 • DX51D галванизиран челичен калем со цинк обложен Gi лист Ролни од галванизиран челик

  Калем од галванизиран челик

  ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ Намотка од галванизиран челик се однесува на челичната плоча во ролна на континуирано потопување во резервоарот за обложување со цинк направен од галванизирана челична плоча, плоча од легиран галванизиран челик, главно користејќи континуиран процес на галванизирање.По жлебот, веднаш се загрева на околу 500°C за да се формира облога од легура на цинк-железо. Овој галванизиран калем има добра затегнатост на облогата и заварување.ПРИКАЗ НА ПРОИЗВОДОТ ПАРАМЕТАР НА ПРОИЗВОДОТ Про...

Верувајте ни, изберете нè

За нас

 • about_us (3)
 • about_us (12)
 • about_us (13)

Краток опис:

Основана во 2012 година, Shanghai Zhongzeyi Metal Materials Co., Ltd. е еден од водечките производители и извозници на челик во челичната индустрија во Азија.Нејзините операции се протегаат низ целиот свет.Нашите главни производи вклучуваат плочи од нерѓосувачки челик, кои се извезуваат во Европа, Америка, Јужна Америка, Африка, Азија, Блискиот Исток и Австралија.Имаме свои фабрики и воспоставивме кооперативни односи со поврзани производители на челик за поголема техничка поддршка, овозможувајќи и на нашата компанија совршено да ги исполни барањата на клиентите, како што се TISCO, BAOSTEEL, LISCO, JISCO, ZPSS, Jiu Gang, Lisco, Masteel, Wuhan Iron и Челик, Аншан железо и челик, итн.

Имаме строг систем за контрола на квалитетот, SGS тестирањето или тестирањето од трета страна е добредојдено.Нашите производи се барани дома и во странство со одличен квалитет на производите и конкурентни цени.Производите се широко користени во садови, кујнски прибор, медицинска опрема, апарати за домаќинство, автоделови, архитектонска декорација, петрохемиски и други области.Нашата компанија има богато искуство во истражување и развој и извоз на метални и челични производи.Нашата компанија е токму долгорочниот и доверлив добавувач на челик што го барате!

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • Shanghai Zhongzeyi Metal Materials Co., Ltd. неодамна успешно извезе голем број висококвалитетни челични цевки без шевови
 • Шангај Zhongze Yi Metal Materials Co., Ltd. со задоволство го објавува лансирањето на иновативен алуминиумски лим за да им обезбеди на клиентите повеќе избор
 • Шангај Zhongze Yi Metal Material Co., Ltd. серијата плочи од нерѓосувачки челик е еден од нашите горди производи
 • Производите од галванизиран калем на Shanghai Zhongze Yi Metal Materials Co., Ltd. се фаворизирани поради нивните одлични перформанси и разновидни полиња на примена.